Aktualności

Imprezy oko-licznościowe   Wycieczki

 

 

Strona główna

 

Biuro czynne w środy w godz. 10.00 - 11.00

Zdjęcie i logo P.W.Płócienniczak

ul.Zdunowska 12, tel. 661 111 998, 880 010 865,   e-mail: utw.krotoszyn@gmail.com

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU w Krotoszynie

 

 

 

Kręgle

 

Dietetyka

 

 

     Malarstwo           Florystyka       Ceramika

 

 

Malarstwo

Ceramika

 

 

 

Terapia mózgu

Zajęcia z

fizjoterapeutą

 

 

     

       O nas                  

 

 

                      projekty            uchwały

 

 

 

 

 

 

Terapia tańcem

 

Aerobik

 

Aqua aerobik

 

 

 

Gimnastyka

Joga

Cykliści

 

W nowej sali, po remoncie , od września ćwiczą trzy grupy jogi. Zajęcia te prowadzone są od paru lat w związku z tym mamy grupę zaawansowaną, średniozaawansowaną i uczestniczki, które dopiero zaczęły przygodę z jogą.

Joga

Pędziwiatry

To nazwa grupy, która na rowerach, co sobotę przemierza okolice Krotoszyna. Ich motto " W sobotę nie ma nas w domu". Od paru lat stanowią zwartą grupę. Nie wiem czy ktoś liczy przejechane przez nich kilometry, ale jest ich BAAARDZO dużo. Nieraz ich wyjazd kończą na polu namiotowym CSIR - zajadając pieczone kiełbaski, czasem kończą trasę oglądając film w sali Nova Kinova. Co roku organizują Memoriał Stefana Smidta - kolegi, który za życia przemierzał z nimi kilometry tras. Ostatnio pokonali odległość  52 km. zwiedzając Pałac w Dobrzycy. Są niesamowici. Poniżej parę zdjęć grupy a co tydzień można na stronie Facebooka - Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krotoszynie oglądać relacje z ich kolejnych wyjazdów.

Historia naszych cyklistów

To liczna grupa uczestników przemierzająca setki kilometrów w ciągu sezonu, poczynając od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Pisząc o setce kilometrów nie popełniłam pomyłki, co jakiś czas organizowana jest właśnie trasa 100 km -  to dla najbardziej zaangażowanych rowerzystów. Grupę prowadzi jeden z założycieli UTW Julian Poczta. Organizowane są rajdy tematyczne- historyczne, memoriał naszego słuchacza Stefana Szmidta. To zgrana grupa dla których nie straszny deszcz i wiatr, którzy znajdują przyjemność w tej aktywności, budując tym samy sprawność i odporność własnego organizmu. Jak widać na zdjęciu angażują i zarażają swoją aktywnością wnuki.

Gimnastyka ogólnorozwojowa

Niezwykle budujący obraz tak licznych grup biorących udział w zajęciach  sportowych. Cieszy wzrastająca świadomość naszej społeczności o dobroczynnych skutkach uczestniczenia w zajęciach ruchowych.

To bardzo lubiana dyscyplina, spora grupa kobiet ćwiczy już 6 lat. Podziwiajcie sprawność naszych słuchaczek

Joga

Nasze panie ćwiczą pod czujnym okiem trenerek Elżbiety Maleszki i Krystyny Sobczyk nie tylko na sali, ale również w plenerze.

Gimnastyka ogólnorozwojowa

Grupa rowerowa "Pędziwiatry"

Ilość przejechanych kilometrów jest przeogromna. Wystarczy tylko, że nie pada, oni wsiadają na swoje rowery i w soboty od godz. 9:00 przemierzają okoliczne drogi,  pokonując średnio 25-30 km. Tak trzymać.

                     Podsumowanie zajęć z jogi i gimnastyki ogólnorozwojowej

Rok 2021 to niestety rok pandemii, która zaburzyła całkowicie możliwość normalnego działania. Zajęcia z gimnastyki i jogi zaczęliśmy dopiero pod koniec maja, korzystając z boiska przy Liceum Ogólnokształcącym, Spotkaliśmy się z  problemami związanymi z powrotem na sale gimnastyczne. /znaczny wzrost opłat za wynajęcie sali/. Na szczęście  zakończyliśmy cały cykl zajęć. Poniżej zdjęcia przedstawiające ćwiczące słuchaczki i nielicznych słuchaczy.

 

 

 

 

 

Gimnastyka ogólnorozwojowa i Nordic Walking

Bardzo liczna grupa / około 60 - 70 osób/ naszych słuchaczy uczestniczy w zajęciach z gimnastyki ogółnorozwojowej, prowadzonej w czterech grupach,  przez mgr. Elżbietę Maleszkę i mgr. Krystynę Sobczyk. Z uwagi na obostrzenia związane z covidem w I półroczu i we wrześniu 2021 r. zajęcia odbywały się na boisku Liceum Ogólnokształcącego. Od października wracamy na salę gimnastyczną, chyba , że przepisy nam na to nie pozwolą. Cykliczne zajęcia dają szansę na taką sprawność jak na zdjęciu poniżej. Podczas jednego z projektów zostaliśmy obdarowani karimatami, z których niedługo zaczniemy korzystać.

 

Joga

Od początku działalności UTW joga jako zajęcia zajmowała czołowe miejsce w zainteresowaniu naszych słuchaczy. W każdym semestrze uczestniczy w niej około 60-70 osób. Panie bardzo cenią sobie te zajęcia, pozwalają one uczynić ciało sprawnym co zapobiega przed kontuzjami.