Aktualności

Imprezy oko-licznościowe   Wycieczki

 

 

Strona główna

 

Biuro czynne w środy w godz. 10.00 - 11.00

Zdjęcie i logo P.W.Płócienniczak

ul.Zdunowska 12, tel. 661 111 998, 880 010 865,   e-mail: utw.krotoszyn@gmail.com

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU w Krotoszynie

 

 

 

Kręgle

 

Dietetyka

 

 

     Malarstwo           Florystyka       Ceramika

 

 

Malarstwo

Ceramika

 

 

 

Terapia mózgu

Zajęcia z

fizjoterapeutą

 

 

     

       O nas                  

 

 

                      projekty            uchwały

 

 

 

 

 

 

Terapia tańcem

 

Aerobik

 

Aqua aerobik

 

 

 

Gimnastyka

Joga

Cykliści

 

Takie cudne dekoracje wykonały nasze słuchaczki na zajęciach z florystyki, które jak zawsze poprowadziła pani Danuta Nadzieja.

Florystyka

Kolejne zajęcia, kolejne prace, przy okazji trochę szkód w postaci poplamionych ubrań, parę nowych osób i ciekawość co tym razem uda się wylać. Jakie powstanie dzieło, czy będzie się czym pochwalić. To bardzo niepewna technika, przypadkowo mogą udać się swietne prace, lub przy ogromnych staraniach nic nie wyjdzie, nie zadowoli twórcy.

Artystyczne zajęcia z pouringu - techniki malarskiej

Pierwsza część zajęć z florystyki w ramach projektu "Aktywni+' obejmowała tworzenie: ogrodów w szkle, dekoracji na korze , stroika nagrobnego na Wszystkich Świętych, oraz ozdoby z kwiatów suszonych. Stworzono takie piękne dzieła jak na zdjęciach poniżej.

Florystyka 

Tworzenie ozdób z tasiemek satynowych i bransoletek z koralików

Przez kolejne cztery zajęcia zajmowałyśmy się tworzeniem ozdób z tasiemek satynowych, bransoletek z koralików , korzystając z różnych technik ich wykonania. To próbki tego, czego się nauczyłyśmy.

W ramach projektu "Aktywność to najlepszy lek na seniora wiek" dofinansowanego że środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" odbyły się trzy trzygodzinne spotkania w Bibliotece w Zdunach na których zapoznawałam uczestników z techniką malarską " pouring". To technika polegająca na używaniu farb akrylowych z dodatkiem medium, powodującego swobodne rozlewanie farb na płótnie. Panie odważnie komponowały kolory, tworząc swoje prace a efekty tych działań widać na zdjęciach poniżej. To abstrakcje a nie malarstwo realistyczne i tak trzeba te prace oceniać. Przed nami jeszcze dużo ćwiczeń i eksperymentów, które pozwolą osiągać fajne efekty.

Malowanie techniką pouringu

Na przełomie listopada i grudnia 2022 roku grupa uczestników zajęć z florystyki zajęła się wykonaniem ozdób świątecznych, w tym stroików na stół wigilijny, choinek z naturalnych gałązek, gwiazd papierowych. Wyroby te zostały zaprezentowane na uroczystym podsumowaniu projektu " Aktywność to najlepszy lek na seniora wiek"

II część zajęć z florystyki

W ramach trwającego projektu " Aktywność to najlepszy lek na seniora wiek" odbyły się spotkania poświęcone twórczości z gliny. Uczestniczki wykazały się wyobraźnią w tworzeniu wyrobów . Wykonane projekty zostały poddane wypalaniu.

Zajęcia z ceramiki

Teraz przyszedł czas na słuchaczy w Krotoszynie.Technika pouringu znalazła tutaj swoich zwolenników a ich prace zamieszczone są poniżej. Obiecaliśmy spotykać się na współnym wylewaniu już w miesiącu styczniu, a więc do zobaczenia.

Pouring -technika malarska

Twórczość artystyczna naszych słuchaczy

Co roku tworzona jest grupa osób chętnych do poznawania tajników rękodzieła w różnych dziedzinach. Uczestnicy tworzą na nich rzeczy niecodzienne, artystyczne, użytkowe. Tu można uruchomić własną wyobraźnię i możliwości materiału i stworzyć coś niepowtarzalnego.