Aktualności

Imprezy oko-licznościowe   Wycieczki

 

 

Strona główna

 

Biuro czynne w środy w godz. 10.00 - 11.00

Zdjęcie i logo P.W.Płócienniczak

ul.Zdunowska 12, tel. 661 111 998, 880 010 865,   e-mail: utw.krotoszyn@gmail.com

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU w Krotoszynie

 

 

 

Kręgle

 

Dietetyka

 

 

     Malarstwo           Florystyka       Ceramika

 

 

Malarstwo

Ceramika

 

 

 

Terapia mózgu

Zajęcia z

fizjoterapeutą

 

 

     

       O nas                  

 

 

                      projekty            uchwały

 

 

 

 

 

 

Terapia tańcem

 

Aerobik

 

Aqua aerobik

 

 

 

Gimnastyka

Joga

Cykliści

 

W ramach projektu "Aktywność to najlepszy lek na seniora wiek" dofinansowanego że środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" odbyły się trzy trzygodzinne spotkania w Bibliotece w Zdunach na których zapoznawałam uczestników z techniką malarską " pouring". To technika polegająca na używaniu farb akrylowych z dodatkiem medium, powodującego swobodne rozlewanie farb na płótnie. Panie odważnie komponowały kolory, tworząc swoje prace a efekty tych działań widać na zdjęciach poniżej. To abstrakcje a nie malarstwo realistyczne i tak trzeba te prace oceniać. Przed nami jeszcze dużo ćwiczeń i eksperymentów, które pozwolą osiągać fajne efekty.

Malowanie techniką pouringu

Tworzenie ozdób z tasiemek satynowych i bransoletek z koralików

Przez kolejne cztery zajęcia zajmowałyśmy się tworzeniem ozdób z tasiemek satynowych, bransoletek z koralików , korzystając z różnych technik ich wykonania. To próbki tego, czego się nauczyłyśmy.

Na przełomie listopada i grudnia 2022 roku grupa uczestników zajęć z florystyki zajęła się wykonaniem ozdób świątecznych, w tym stroików na stół wigilijny, choinek z naturalnych gałązek, gwiazd papierowych. Wyroby te zostały zaprezentowane na uroczystym podsumowaniu projektu " Aktywność to najlepszy lek na seniora wiek"

II część zajęć z florystyki

Pierwsza część zajęć z florystyki w ramach projektu "Aktywni+' obejmowała tworzenie: ogrodów w szkle, dekoracji na korze , stroika nagrobnego na Wszystkich Świętych, oraz ozdoby z kwiatów suszonych. Stworzono takie piękne dzieła jak na zdjęciach poniżej.

W ramach trwającego projektu " Aktywność to najlepszy lek na seniora wiek" odbyły się spotkania poświęcone twórczości z gliny. Uczestniczki wykazały się wyobraźnią w tworzeniu wyrobów . Wykonane projekty zostały poddane wypalaniu.

Zajęcia z ceramiki

Teraz przyszedł czas na słuchaczy w Krotoszynie.Technika pouringu znalazła tutaj swoich zwolenników a ich prace zamieszczone są poniżej. Obiecaliśmy spotykać się na współnym wylewaniu już w miesiącu styczniu, a więc do zobaczenia.

Pouring -technika malarska

Florystyka 

Twórczość artystyczna naszych słuchaczy

Co roku tworzona jest grupa osób chętnych do poznawania tajników rękodzieła w różnych dziedzinach. Uczestnicy tworzą na nich rzeczy niecodzienne, artystyczne, użytkowe. Tu można uruchomić własną wyobraźnię i możliwości materiału i stworzyć coś niepowtarzalnego.