12 czerwca zmierzyliśmy się z tworzeniem świec zapachowych . Z tym tematem zapoznała nas Ewa Jankowska Walczak. Podczas zajęć uczyłyśmy się, jak tworzyć własnoręcznie świece zapachowe. Proces ten łączy elementy rękodzieła, chemii oraz aromaterapii, co sprawia, że takie zajęcia są zarówno praktyczne, jak i twórcze. Ewa zapoznała nas z różnymi rodzajami wosków (sojowy, parafinowy), zaproponowała nam dwa olejki zapachowe: różany i lawendowy . W moim mieszkaniu daje się wyczuć się delikatny zapach aromatu świec, które zrobiłam😀Na koniec każdą z nas obdarowała piękną, delikatną różą świeczką, którą oczywiście sama wykonała. To małe dzieło sztuki😘Dziękujemy!
Na przełomie listopada i grudnia 2022 roku grupa uczestników zajęć z florystyki zajęła się wykonaniem ozdób świątecznych, w tym stroików na stół wigilijny, choinek z naturalnych gałązek, gwiazd papierowych. Wyroby te zostały zaprezentowane na uroczystym podsumowaniu projektu " Aktywność to najlepszy lek na seniora wiek"
W ramach trwającego projektu " Aktywność to najlepszy lek na seniora wiek" odbyły się spotkania poświęcone twórczości z gliny. Uczestniczki wykazały się wyobraźnią w tworzeniu wyrobów . Wykonane projekty zostały poddane wypalaniu.
Teraz przyszedł czas na słuchaczy w Krotoszynie.Technika pouringu znalazła tutaj swoich zwolenników a ich prace zamieszczone są poniżej. Obiecaliśmy spotykać się na współnym wylewaniu już w miesiącu styczniu, a więc do zobaczenia.
Pierwsza część zajęć z florystyki w ramach projektu "Aktywni+' obejmowała tworzenie: ogrodów w szkle, dekoracji na korze , stroika nagrobnego na Wszystkich Świętych, oraz ozdoby z kwiatów suszonych. Stworzono takie piękne dzieła jak na zdjęciach poniżej.
Przez kolejne cztery zajęcia zajmowałyśmy się tworzeniem ozdób z tasiemek satynowych, bransoletek z koralików , korzystając z różnych technik ich wykonania. To próbki tego, czego się nauczyłyśmy.
Co roku tworzona jest grupa osób chętnych do poznawania tajników rękodzieła w różnych dziedzinach. Uczestnicy tworzą na nich rzeczy niecodzienne, artystyczne, użytkowe. Tu można uruchomić własną wyobraźnię i możliwości materiału i stworzyć coś niepowtarzalnego.
W ramach projektu "Aktywność to najlepszy lek na seniora wiek" dofinansowanego że środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" odbyły się trzy trzygodzinne spotkania w Bibliotece w Zdunach na których zapoznawałam uczestników z techniką malarską " pouring". To technika polegająca na używaniu farb akrylowych z dodatkiem medium, powodującego swobodne rozlewanie farb na płótnie. Panie odważnie komponowały kolory, tworząc swoje prace a efekty tych działań widać na zdjęciach poniżej. To abstrakcje a nie malarstwo realistyczne i tak trzeba te prace oceniać. Przed nami jeszcze dużo ćwiczeń i eksperymentów, które pozwolą osiągać fajne efekty.
Biuro czynne w środy w godz. 10.00 - 11.00