Aktualności

Imprezy oko-licznościowe   Wycieczki

 

 

Strona główna

 

Biuro czynne w środy w godz. 10.00 - 11.00

Zdjęcie i logo P.W.Płócienniczak

ul.Zdunowska 12, tel. 661 111 998, 880 010 865,   e-mail: utw.krotoszyn@gmail.com

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU w Krotoszynie

 

 

 

Kręgle

 

Dietetyka

 

 

     Malarstwo           Florystyka       Ceramika

 

 

Malarstwo

Ceramika

 

 

 

Terapia mózgu

Zajęcia z

fizjoterapeutą

 

 

     

       O nas                  

 

 

                      projekty            uchwały

 

 

 

 

 

 

Terapia tańcem

 

Aerobik

 

Aqua aerobik

 

 

 

Gimnastyka

Joga

Cykliści

 

Popularność tych zajęć wzrosła znacznie w związku  z tym zwiększyliśmy ilość grup do trzech. W zajęciach uczestniczy ok 75-80 osób. Zainteresowanie tego typu zajęciami wynika z ogromu wiedzy jaką przekazują nam trenerki prowadzące te zajęcia. To tutaj dowiadujemy się w jaki sposób wykonywać ćwiczenia, żeby uzyskać większą sprawność fizyczną, to tu przypomina się również o prawidłowej postawie o znaczeniu prawidłowego oddechu.

Warsztaty z fizjoterapeutą

Dofinansowanie, jakie uzyskaliśmy z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, pozwoliło nam zrealizować zajęcia z fizjoterapeutą. To nowe zajęcia, które cieszyły się ogromną popularnością. Uczestnicy tych zajęć zobowiązali zarząd do organizowania takich spotkań w kolejnych semestrach. Prowadzone były w miesiącu czerwcu, lipcu i sierpniu w Krotoszynie i we wrześniu w Zdunach. Z zajęć tych skorzystało ok 80 osób. Spotkania te uświadomiły nam jak ważna jest aktywność fizyczna dla sprawnego funkcjonowania organizmu. Równie ważna jest rozgrzewka przed ćwiczeniami jak i rozciąganie po zajęciach.

Nowość w tym sezonie - zajęcia z fizjoterapeutą

Spotkanie z psychologiem

We wtorek 08.06.2021 r.  w Muzeum Regionalnym w Krotoszynie odbyło się spotkanie z psychologiem, mgr. Bernadettą Leczykiewicz. Przygotowała dla nas pomoce w postaci tekstu, który jest kwintesencją wykładu, oraz grafiki będącej jedną z technik radzenia sobie ze stresem. Materiały te zostaną rozdane na Walnym Zebraniu. 

 

Zakończenie serii spotkań z gimnastyką mózgu

Poniedziałek 18.10.2021 r. to ostatni raz jak spotykamy się w licznym gronie osób chcących ćwiczyć techniki zapamiętywania, szybkiego kojarzenia treści, ogółem  poprawienia sprawności umysłowej. Podobnie jak ciało mózg wymaga również ćwiczeń. Prowadząca zajęcia mgr. Lidia Korsak przygotowywała nam różne zadania, jedne łatwiejsze, inne wymagające skupienia i uwagi. Poznaliśmy na zajęciach wiele gier logicznych, które spróbujemy wykorzystać w planowanych spotkaniach w Klubie Seniora / jak skończy się remont/ , organizując tzw. stoliki gier planszowych .

W obawie przed ograniczeniami spowodowanymi pandemią zwiększyliśmy częstotliwość spotkań, stąd projekt na II półrocze, dotyczący tych zajęć, właśnie się kończy.

Spotkanie z radcą prawnym

Dla przypomnienia emeryci mają możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych. Termin spotkania z prawnikiem uzgadnia się w sekretariacie Starostwa Powiatowego, ul. 56 Puku Piechoty 10 w Krotoszynie, tel. 62 725 42 56.

Wracając do mediacji, nic tak nie dzieli rodzin jak sprawy spadkowe, rozwodowe, alimentacyjne. Zwrócenie się do mediatora o pomoc w uzyskaniu porozumienia stron może znacznie przyspieszyć zakończenie spraw sądowych. Spis mediatorów dostępny jest w Sądzie Rejonowym przy ul. Sienkiewicza 11 w Krotoszynie.

Terapia mózgu to cykl zajęć mających na celu poprawienie pamięci krótkotrwałej , która jest zmorą wieku starszego. Nauka dowodzi, że mózg jest w stanie regenerować się w każdym wieku. Musi być poddawanym odpowiednim bodźcom, przez odpowiednie ćwiczenia . 

Na trening umysłu nigdy nie jest za późno.    Prowadzona jest jedna grupa a jej trenerem jest Lucyna Korsak. 

Rozwój osobisty - w ramach tej aktywności prowadzone są liczne kursy, wykłady, szkolenia, mające na celu poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin m.innymi kursy obsługi komputera.

Zajęcia z terapii mózgu i rozwój osobisty